
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Output Current | 67 mA |
| Output Voltage | 14 V |
| Max Supply Voltage | 7 V |
| Min Supply Voltage | 5.3 V |
| Topology | Flyback |
| Number of Outputs | 1 |
| Fault Protection | Over Temperature, Over Voltage, Short Circuit |
| Isolation | Isolated |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 32
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10598
Ext.Price$0.10598
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10598 | $0.10598 |
| 10 | $0.08554 | $0.85540 |
| 50 | $0.07550 | $3.77500 |
| 100 | $0.06664 | $6.66400 |
| 500 | $0.06169 | $30.84500 |
| 1000 | $0.05626 | $56.26000 |
